FOOTBALL

WIAA PLAYOFFS

STATE SEMIFINALS

Friday, Nov. 10 schedule

(All games 7 p.m.)

DIVISION 1

Sun Prairie (12-0) vs. Muskego (9-3) at Hartland Arrowhead

Appleton North (9-2) vs. Kimberly (12-0) at UW-Oshkosh

DIVISION 2

Waunakee (12-0) vs. Green Bay Southwest (11-1) at Calder Field, Menasha

Waukesha West (12-0) vs. Brookfield Central (12-0) at Oconomowoc

DIVISION 3

New Berlin Eisenhower (12-0) vs. Whitefish Bay (11-1) at Wales Kettle Moraine

Rice Lake (9-2) vs. Green Bay Notre Dame (10-2) at Stiehm Stadium, Schofield D.C. Everest High School

DIVISION 4

Lodi (12-0) vs. Greendale Martin Luther (8-4) at Waukesha North

Hammond St. Croix Central (11-1) vs. Freedom (10-2) at Merrill

DIVISION 5

Hartland Lake Country Lutheran (12-0) vs. Cedar Grove-Belgium (11-1) at West Bend

Grantsburg (12-0) vs. Amherst (11-1) at Stanley-Boyd

DIVISION 6

Markesan (11-1) vs. Fond du Lac St. Mary’s Springs (12-0) at Slinger

Eau Claire Regis (10-2) vs. Iola-Scandinavia (10-2) at Goerke Park, Stevens Point

DIVISION 7

Black Hawk (12-0) vs. Fall River (11-1) at Middleton

Bangor (12-0) vs. Abbotsford (10-2) at Chippewa Falls


WIAA STATE QUARTERFINAL RESULTS

DIVISION 1

Sun Prairie 49, Madison West 17

Muskego 24, Franklin 21

Appleton North 49, Bay Port 41

Kimberly 28, Fond du Lac 21

DIVISION 2

Waunakee 45, Hartford 19

Green Bay Southwest 16, Menomonie 14

Waukesha West 28, Monona Grove 7

Brookfield Central 31, Brookfield East 0

DIVISION 3

New Berlin Eisenhower 7, Waukesha Catholic Memorial 0

Whitefish Bay 21, Greendale 14

Rice Lake 42, Antigo 7

Green Bay Notre Dame 28, West De Pere 7

DIVISION 4

Lodi 35, Lake Mills 0

Greendale Martin Luther 31, Two Rivers 23

Hammond St. Croix Central 28, Bloomer 0

Freedom 14, Wrightstown 13

DIVISION 5

Hartland Lake Country Lutheran 17, Clinton 14

Cedar Grove-Belgium 28, Valders 0

Grantsburg 40, Elk Mound 7

Amherst 52, Stratford 15

DIVISION 6

Markesan 47, Mineral Point 26

Fond du Lac St. Mary’s Springs 28, Racine Lutheran 0

Eau Claire Regis 21, Unity 8

Iola-Scandinavia 32, Marathon 12

DIVISION 7

Black Hawk 28, Potosi/Cassville 7

Fall River 8, Wild Rose 7

Abbotsford 50, Clear Lake 14

Bangor 16, Edgar 8

Outbrain