BOYS BASKETBALL

Big Eight Conference

Beloit Memorial at Madison Memorial, 7:30 p.m.

Janesville Craig at Verona, 7:30 p.m.

Madison La Follette at Sun Prairie, 7:30 p.m.

Madison West at Janesville Parker, 7:30 p.m.

Middleton at Madison East, 7:30 p.m.

Capitol North Conference

Columbus at Poynette, 7:30 p.m.

Lake Mills at Lakeside Lutheran, 7:30 p.m.

Lodi at Watertown Luther Prep, 7:30 p.m.

Capitol South Conference

Cambridge at Belleville, 7:30 p.m.

Wisconsin Heights at New Glarus, 7:30 p.m.

Marshall at Waterloo, 7:30 p.m.

Six Rivers West Conference

Barneveld at Juda, 7:30 p.m.

SWAL

Mineral Point at Iowa-Grant, 7:30 p.m.

Trailways South Conference

Palmyra-Eagle at Madison Abundant Life/St. Ambrose, 7:15 p.m.

Deerfield at Madison Country Day, 7:15 p.m.

Johnson Creek at Orfordville Parkview, 7:15 p.m.

Trailways West Conference

Green Lake/Princeton at Pardeeville, 7:15 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Rock Valley Conference

Evansville at Clinton, 7:15 p.m.

McFarland at East Troy, 7:15 p.m.

Whitewater at Jefferson, 7:15 p.m.

WRESTLING

Badger South Conference

Monroe at Monona Grove/McFarland, 7:30 p.m.

Capitol South Conference

Marshall Quad, 6 p.m. (Cambridge, Belleville/New Glarus, Marshall, Waterloo)

South Central Conference

Wisconsin Dells at Mauston, 7 p.m.

Southwest Wisconsin Conference

Richland Center at Dodgeville, 7 p.m.

River Valley at Platteville/Belmont at Belmont, 7 p.m.

Trailways Conference

Horicon at Deerfield, 7 p.m.

Johnson Creek at Palmyra-Eagle, 7 p.m.

Non-conference

Beloit Turner at Fort Atkinson, 7 p.m.

Stoughton at Lodi, 7:30 p.m.

BOYS HOCKEY

Badger North Conference

Baraboo co-op vs. Beaver Dam co-op at Beaver Dam Ice Center, 7:30 p.m.

Sauk Prairie co-op vs. DeForest co-op at Waunakee/DeForest Ice Rink, 7:15 p.m.

Waunakee vs. Reedsburg co-op at Reedsburg Area Community Arena, 7 p.m.

Badger South Conference

Monona Grove vs. Madison Edgewood at LaBahn Arena, 7 p.m.

Big Eight Conference

Madison Memorial vs. Madison La Follette/East at Hartmeyer Ice Arena, 8 p.m.

Janesville co-op vs. Sun Prairie at Sun Prairie Ice Arena, 7 p.m.

BOYS SWIMMING

Jefferson/Cambridge at DeForest, 6 p.m.

GYMNASTICS

Badger North Conference

Baraboo vs. Sauk Prairie at Grand Avenue Elementary School, Prairie du Sac, 6:30 p.m.

Waunakee/DeForest at Reedsburg, 7 p.m.

Badger South Conference

Watertown at Milton, 6 p.m.

Big Eight Conference

Janesville Parker at Verona/Madison Edgewood at Glacier Edge Elementary, Verona, 6 p.m.

Middleton at Madison Memorial, 6 p.m.

Sun Prairie at Janesville Craig, 7 p.m.

0
0
0
0
0