GIRLS VOLLEYBALL

Badger North Conference

Reedsburg at Baraboo, 7 p.m.

Mount Horeb at Beaver Dam, 7 p.m.

Sauk Prairie at DeForest, 7 p.m.

Portage at Waunakee, 7 p.m.

Badger South Conference

Fort Atkinson at Milton, 7 p.m.

Madison Edgewood at Monona Grove, 7 p.m.

Watertown at Oregon, 7 p.m.

Monroe at Stoughton, 7 p.m.

Big Eight Conference

Sun Prairie at Janesville Parker, 6:30 p.m.

Beloit Memorial at Madison East, 6:30 p.m.

Madison La Follette at Madison Memorial, 6:30 p.m.

Janesville Craig at Middleton, 6:30 p.m.

Madison West at Verona, 6:30 p.m.

Capitol North Conference

Lodi at Columbus, 6:45 p.m.

Poynette at Lakeside Lutheran, 6:45 p.m.

Lake Mills at Watertown Luther Prep, 6:30 p.m.

Capitol South Conference

Cambridge at Marshall, 6:30 p.m.

Wisconsin Heights at New Glarus, 6:30 p.m.

Belleville at Waterloo, 6:30 p.m.

Rock Valley Conference

McFarland at Edgerton, 6:30 p.m.

Jefferson at Evansville, 6:30 p.m.

South Central Conference

Wisconsin Dells at Adams-Friendship, 7 p.m.

Southwest Wisconsin Conference

Dodgeville at River Valley, 5:45 p.m.

SWAL

Mineral Point at Fennimore, 7:15 p.m.

Pardeeville at Montello, 7:30 p.m.

Trailways Conference

Pardeeville at Montello, 7:30 p.m.

BOYS VOLLEYBALL

Non-conference

West Allis Hale at Fort Atkinson/Cambridge, 6:30 p.m.

BOYS SOCCER

Badger North Conference

Waunakee at Baraboo, 7 p.m.

Big Eight Conference

Sun Prairie at Janesville Parker, 7 p.m.

Beloit Memorial vs. Madison East at Breese Stevens Field, 7 p.m.

Madison La Follette at Madison Memorial, 7 p.m.

Janesville Craig vs. Middleton at Firefighters Park, Middleton, 7 p.m.

Madison West vs. Verona at Reddan Soccer Park, Verona, 7 p.m.

Capitol Conference

Columbus at Lodi, 6:45 p.m.

Rock Valley Conference

Edgerton at East Troy/Palmyra-Eagle, 4:45 p.m.

Evansville at McFarland, 6:45 p.m.

South Central Conference

Wisconsin Dells at Adams-Friendship, 5 p.m.

Southwest Wisconsin Conference

Dodgeville/Mineral Point at Richland Center, 5 p.m.

Prairie du Chien at River Valley, 5 p.m.

Non-conference

Platteville/Lancaster at Belleville/New Glarus, 6:45 p.m.

Lake Mills at Fort Atkinson, 7 p.m.

Lakeside Lutheran at Jefferson, 6:30 p.m.

Mount Horeb vs. Monona Grove at Bakken Park, Cottage Grove, 7 p.m.

Wisconsin Heights/Barneveld at Sauk Prairie, 7 p.m.

CROSS COUNTRY

Prairie du Chien Invitational at Prairie du Chien Country Club (Clayton Ridge (Iowa), Decorah, Dodgeville/Mineral Point, Platteville, Prairie du Chien, Richland Center/Ithaca, Seneca), 4:30 p.m.

GIRLS GOLF

Badger North Conference

DeForest vs. Portage at Portage CC

Badger South Conference

Monona Grove vs. Fort Atkinson at Koshkonong Mounds CC, Fort Atkinson, 3:30 p.m.

GIRLS TENNIS

Badger North Conference

Sauk Prairie at Beaver Dam, 4:15 p.m.

Waunakee at DeForest, 4:15 p.m.

Baraboo at Portage, 4 p.m.

Badger South Conference

Monona Grove at Madison Edgewood, 4:15 p.m.

Fort Atkinson at Milton, 4:15 p.m.

Stoughton vs. Monroe at Rec Park, Monroe, 4:15 p.m.

Oregon at Watertown, 4:15 p.m.

Big Eight Conference

Madison West vs. Janesville Craig at Palmer Park, Janesville, 4 p.m.

Madison East at Madison La Follette, 4 p.m.

Janesville Parker at Madison Memorial, 4 p.m.

Beloit Memorial at Middleton, 4 p.m.

Sun Prairie at Verona, 4 p.m.

Capitol Conference

Beaver Dam Wayland at Columbus, 4 p.m.

Lake Mills at Watertown Luther Prep, 4 p.m.

Rock Valley Conference

Jefferson at Edgerton, 4:15 p.m.

Walworth Big Foot at McFarland, 4:15 p.m.

East Troy at Whitewater, 4:15 p.m.

Angry
0
Sad
0
Funny
0
Wow
0
Love
0